22/11/2021

Психолого-педагогічна допомога дитині з кохлеарними імплантами

 

Кохлеарний імплантат - протез, що дозволяє компенсувати втрату слуху деяким пацієнтам з вираженою або важким ступенем нейросенсорної туговухості. Навіть блискуче проведена операція з кохлеарної імплантації не гарантує обов'язкового розвитку комунікації та мови.

Важливим є створення умов постопераційної реабілітації дітей.

Після проведення кохлеарної імплантації та підключення мовного процесора настає первинний етап реабілітації. Він полягає в реконструкції комунікації та взаємодії дитини з навколишнім оточенням на основі слухових можливостей, які принципово змінилися. Без взаємодії медика і сурдопедагога в більшості випадків нічого невдасться. Вони запускають перехід дитини на шлях нормального розвитку. Це не означає, що дитина буде швидко по ньому рухатися і відразу досягне великих успіхів, але зміст цього - етапу запустити цей процес.

Важливо з дітьми працювати правильно, враховуючи особливості та сукупні захворювання. Бо дитина може і не заговорити. Навряд чи сьогодні можна знайти в світі дитину, якій не підключили процесор і не провели його настройку. А ось дітей, які все-таки не переходять на шлях природнього розвитку комунікації та мови без спеціальної допомоги, знайти можна.


Немає коментарів:

Дописати коментар